Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Pożar na fermie drobiu pod Nysą

Autor:

Dodano:

Dwanaście zastępów strażaków gasiło pożar na fermie drobiu w gminie Korfantów, na Opolszczyźnie.

Pożar miał miejsce na fermie drobiu w miejscowości Włostowa, w gminie Kofrantów, w powiecie nyskim. Ogień dostrzeżono w miniony czwartek około godz. 21. Płonął budynek inwentarski, ale na szczęście nie było w nim drobiu. Obiekt wykorzystywany był na magazyn wytłaczanek do pakowania jaj.

Jak poinformowała Komenda Powiatowa PSP w Nysie, dwie osoby pracujące na fermie próbowały gasić pożar gaśnicami proszkowymi, ale niewiele wskórały i musiały salwować się ucieczką przed przybyciem strażaków. Pożar rozprzestrzeniał się błyskawicznie i zagrażał sąsiedniemu budynkowi administracyjnemu i kurnikowi, gdzie trzymane są nioski.

Do działania przystapiły 4 zastępy z JRG PSP nr 1 Nysa, 2 zastępy OSP Włostowa, 2 zastępy OSP Ścinawa Mała, zastęp OSP Korfantów, zastęp OSP Przechód, zastęp OSP Rzymkowice i zastęp OSP Kuźnica Ligocka.Strażacy zbudowali punkt czerpania wody oraz linię zasilania ze zbiornika przeciwpożarowego na terenie fermy drobiu. Dzięki temu udało się im obronić resztę zabudowań na fermie. Akcja trwała kilkanaście godzin.

Budynek, gdzie wybuchł pożar spłonął jednak doszczętnie. Straty wstępnie szacowane są na 2 miliony złotych. Uratowano jednak mienie o wartości 4 milionów złotych. W pożarze nie ucierpiały żadne zwierzęta.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są jeszcze znane.

×