Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 9 i 10 marca

Autor:

Dodano:

Jak informuje IMGW, północno-zachodnie i wschodnie krańce kontynentu oraz Basen Morza Śródziemnego będą obejmowały niże.

Pomiędzy nimi będzie rozciągał się obszar podwyższonego ciśnienia. Będziemy w zasięgu wyżu z centrum nad wschodnią Polską, w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i nie będzie się istotnie zmieniać.

We wtorek dzień na zachodzie zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 st. C, 0 st. C na wschodzie do 5 st. C na zachodzie i południowym zachodzie, chłodniej na terenach podgórskich Karpat, około -2 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południu i południowym wschodzie wzrost zachmurzenia do dużego i tam możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -11 st. C, -9 st. C na północnym wschodzie do -5 st. C w centrum i -3 st. C, -2°C na krańcach zachodnich i na wybrzeżu. Na obszarach podgórskich spadek temperatury do -8 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W środę w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu okresami duże. Na południu i południowym zachodzie opady śniegu, na Przedgórzu Sudeckim przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od -1 st. C, 0 st. C na północnym wschodzie do 3 st. C w centrum i 7 st. C na zachodzie. Wiatr słaby, zmienny.

We wtorek w Warszawie w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna -4 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W środę w stolicy w dzień zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr słaby, południowy.

×
Array