Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Zaatakował brata widłami

Autor:

Dodano:

Policjanci z Węgierskiej Górki (woj. śląskie) zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który zaatakował swojego starszego brata widłami, grożąc mu pozbawieniem życia.

W środku nocy dyżurny komisariatu policji w Węgierskiej Górce odebrał zawiadomienie o domowej awanturze, w trakcie której doszło do rękoczynów. Policjanci na miejscu ustalili, że w gospodarstwie zamieszkują dwaj bracia. Jeden z nich przez cały dzień miał spożywać alkohol i wszczynać awantury, w trakcie których ubliżał starszemu bratu i groził mu śmiercią.

Pokrzywdzony 54-latek zeznał, że podczas kłótni brat uderzył go łopatą, po czym uciekł z domu i przez parę godzin nie wracał. Gdy zjawił się po północy, ponowie zaatakował, tym razem z widłami w dłoniach. 54-latek w obawie o swoje życie wezwał na pomoc policjantów.

Policjanci zatrzymali agresora. 52-latek trzeźwiał w policyjnym areszcie, a rano usłyszał zarzuty. Grozi mu kara 2 lat więzienia. Prokurator objął go również policyjnym dozorem, wydał mu nakaz opuszczenia posesji i wydał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

×