Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Wirtualne salony sprzedaży maszyn rolniczych

Autor:

Dodano:

Jeszcze do niedawna, obserwując zabawy fanów nowoczesnych technologii z wirtualną rzeczywistością, zastanawialiśmy się, do czego poza zabawą może się to przydać. Dziś już wiemy.

Technologie wirtualne do niedawna wydawały się tylko miłą ciekawostką przeznaczoną co najwyżej dla wpatrzonych w ekran, komputerowych geeków w wyciągniętych bluzach z nadrukiem logo “Atari” otoczonych puszkami po energetyku. Jednak jak każdy wynalazek także wirtualną rzeczywistość zaczęliśmy doceniać, gdy wkradła się w nasze życie codzienne: do domów czy w gospodarskie obejścia.

Technologię tę wykorzystują coraz częściej na swoich stronach internetowych producenci maszyn rolniczych. Dzięki niej możemy odwiedzić salon bez ruszania się z domu i poruszać się już nie tylko po kolejnych zakładkach stron www, lecz także wirtualnie. Jesteśmy w stanie obejrzeć maszynę rolniczą z każdej strony i zapoznać się z jej parametrami. Możemy zajrzeć do jej środka, obserwując animację pracy jej mechanizmów.

Możemy także zajrzeć do środka kabiny i, co prawda wirtualnie, zasiąść w fotelu operatora. Takie wirtualne stoisko znajdziemy na stronach John Deere czy Pottinger.

Wirtualność wolna od wirusów

Taka wizyta w wirtualnym salonie w dobie pandemii jest bezpieczna, a same maszyny można oglądać w wolnych chwilach przez całą dobę. Ta wirtualna technologia to niewątpliwie dobry krok w dziedzinie prezentacji i pierwszego (bezpiecznego) kontaktu między producentem a klientem.

Wirtualne salony już na dobre wkroczyły do naszych domów i stają się coraz częściej elementem prezentacji maszyn rolniczych. Trzeba przyznać, że oszczędzają czas i gdy brakuje targów branżowych, pozwalają na pierwszy kontakt rolnik - maszyna.

Wirtualny spacer można odbyć również po „Active Center” grupy Amazone w Hasbergen-Gaste niedaleko Osnabrück. Zwiedzający mogą w dowolnym momencie i po dowolnej trasie wędrować po hali wystawienniczej oraz wyjść na zewnątrz. W wirtualnej hali na przeróżne sposoby (często bardzo ciekawie) wystawiono szeroką gamę najnowocześniejszych maszyn Amazone do precyzyjnych oraz inteligentnych technologii uprawy roślin.

Coraz częściej odbywają się również wirtualne wystawy. W najbliższych dniach tego rodzaju wydarzenie będzie miało miejsce w Grupie CNH (Case IH, New Holland, Steeyr).

Wirtualne salony i wydarzenia to już nie tylko ciekawostki, ale po prostu narzędzia prezentacji w tych trudnych czasach. Czy jednak wirtualne poznanie nie zastąpi prawdziwego wrażenia, jakiego doznajemy, zasiadając w fotelu ciągnika i kładąc dłonie na kierownicy? Raczej nie, bo tego  - przynajmniej póki co - nie da się opisać cyfrowo.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Tęsknicie do wystaw i pokazów maszyn "w realu"?

×