Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Poznaj 4 kroki do stworzenia ogrodu przyjaznego pszczołom

Autor:

Dodano:

Podpowiadamy w czterech prostych krokach, jak stworzyć ogród przyjazny pszczołom i innym pożytecznym owadom ogrodowym.

Rozmnażanie trzech czwartych populacji roślin kwitnących i około trzydziestu pięciu procent roślin jadalnych na świecie zależy od pszczół i innych zapylaczy.

A zatem bez tych brzęczących przyjaciół nasza przepiękna przyroda i nasza dieta wyglądałyby zupełnie inaczej. Jednak fakty są bardzo niepokojące — ostatnio wyginęły już trzy gatunki trzmieli, a blisko jeden na dziesięć gatunków dzikich pszczół w Europie zagrożonych jest wyginięciem.

Do działań na rzecz ochrony pszczół włącza się coraz więcej organizacji i firm, w tym również Fiskars, który w tym roku wprowadził do swojej oferty narzędzia ogrodowe do sadzenia i wysiewu roślin oraz podejmuje działania na rzecz promocji ogrodów przyjaznych pszczołom.

Jak stworzyć ogród przyjazny pszczołom?

Przyczyną zmniejszania się populacji pszczół jest przede wszystkim niszczenie ich siedlisk. Istnieje kilka prostych, dostępnych dla każdego sposobów, aby temu zapobiec:

Te wskazówki pomogą nie tyko pszczołom, ale również innym ważnym gościom odwiedzającym ogród, takim jak np. motyle.

Sadzenie roślin i tworzenie zrównoważonego ekosystemu ma jeszcze jedną zaletę – badania naukowe wykazały, że praca w ogrodzie zwiększa poziom szczęścia, poprawia zdrowie, uczy uważności i zapewnia dobre samopoczucie.

×
Array