Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rzeszów: Warchoł zapowiada zwiększenie środków na rzecz zwierząt bezdomnych

Autor:

Dodano:

Kandydat w przedterminowych wyborach prezydenta Rzeszowa wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł zapowiedział w piątek zwiększenie środków miejskich na rzecz zwierząt bezdomnych w rzeszowskim schronisku "Kundelek".

Jak zaznaczył, podczas wspólnej z byłym prezydentem miasta Tadeuszem Ferencem konferencji prasowej, "obecnie miasto przeznacza na ten cel 50-60 tys. zł miesięcznie". - Zobowiązuję się te środki utrzymać i zwiększać je na potrzeby schroniska - powiedział Warchoł.

Jego zdaniem, konieczne jest także stworzenie "interaktywnej mapy możliwości adopcji bezdomnych zwierząt". - Wszyscy ci, którzy otwierają strony związane z ratuszem dostaną od razu informacje o możliwościach adopcji. Dzięki temu dodatkowo takie informacje dostają także osoby spoza Rzeszowa - mówił.

Warchoł zapowiedział także powstanie kolejnego "parku dla psów" oraz "coroczną zbiórkę w ratuszu na rzecz naszych czworonożnych przyjaciół".

Z kolei Ferenc powiedział, że jest "przekonany, niezależnie ile to kosztuje, że pan minister Warchoł będzie dbał o zwierzęta". - To są kochani nasi przyjaciele - dodał.

Przypomniał, że budowa schroniska "Kundelek" była jedną z pierwszych inwestycji jakie zrealizował po objęciu urzędu prezydenta miasta w 2002 roku.

Warchołowi na konferencji prasowej towarzyszyła też rodzina: żona i dwoje dzieci.

Rządzący Rzeszowem od 2002 r. Ferenc złożył rezygnację 10 lutego po tym, gdy przeszedł COVID-19. W wyborach konsekwentnie wspiera polityka Solidarnej Polski.

Przedterminowe wybory prezydenta Rzeszowa zarządzone zostały na 9 maja.

Oprócz Warchoła kandydują m.in. popierana przez Prawo i Sprawiedliwość i rzeszowski region NSZZ "Solidarność" wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek - popierają go m.in. PO, Lewica, PSL i Ruch Polska 2050 oraz poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

×