Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Zatrudniał Ukraińców w nieistniejącym sadzie

Autor:

Dodano:

Przedsiębiorca z Radomia miał zatrudniać cudzoziemców przy zbiorze owoców, tymczasem nie dysponował żadnym sadem.

Funkcjonariusze Straży Granicznej skontrolowali pewna radomska firmę pod kątem legalności zatrudniania cudzoziemców. 28-letni właściciel deklarował chęć zatrudnienia cudzoziemców w charakterze pracowników sezonowych przy zbiorze, sortowaniu i woskowaniu owoców. Jak się jednak okazało, jego firma zajmowała się działalnością edukacyjno – sportową i żadnymi sadami ani owocami nie dysponowała.


Jak ustalili funkcjonariusze SG, przedsiębiorca wnioskując do urzędów o wystawienie zezwoleń na pracę dla obywateli Ukrainy, nie miał najmniejszego zamiaru ich zatrudniać. Zebrana w sprawie dokumentacja wykazała, że 28-latek zawnioskował do Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu o wpisanie do ewidencji 283 wniosków w sprawie pracy sezonowej. Na ich podstawie wystawiono 282 zaświadczenia o wpisie wniosków o wydanie zezwolenia na pracę sezonową oraz o wpisanie do ewidencji 41 oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcom.


W 39 oświadczeniach radomski przedsiębiorca nie dopełnił formalności, czym naruszył przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Za popełnione wykroczenie biznesmen został ukarany grzywną w wysokości 2 tys. złotych.

×