Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Niemcy: Duży spadek cen świń!

Autor:

Dodano:

Rynek trzody chlewnej lubi niestety zaskakiwać: w momencie gdy wszyscy spodziewaliśmy się odbudowy cen trzody, na niemieckiej "dużej giełdzie" nastąpiło prawdziwe tąpnięcie.

Ostatnie tygodnie były okresem względnej stabilizacji cen żywca wieprzowego. Praktycznie od połowy marca nie obserwowaliśmy większych zmian w cennikach zarówno polskich jak i niemieckich zakładów. Wiele wskazywało jednak na to, że najbliższe tygodnie przyniosą zmianę trendy i ceny tuczników ponownie zaczną rosnąć. Oczekiwania te zdawały się potwierdzać opinie ekspertów:

Niestety rynek po raz kolejny pokazał swoją nieprzewidywalność. Miast zapowiadanych podwyżek, wczorajsze notowanie niemieckiej "dużej giełdy" przyniosło duży spadek cen. Zakończyło się ono wynikiem 1,42 euro za kilogram półtuszy o mięsności 57 proc. co oznacza że w porównaniu z zeszłym tygodniem niemieckie ceny tuczników spadły o 8 eurocentów. 

W przeliczeniu na krajową walutę niemieckie ceny wynoszą obecnie 6,48 zł (6,83 zł w zeszłym tygodniu. 

Na początku tygodnia w krajowych skupach, średnia cena żywca wieprzowego wynosiła 5,06 zł netto, zaś za półtusze w klasie E płacono średnio 6,59 zł netto za kilogram. Niestety, wczorajsze obniżki cen w Niemczech prawdopodobnie nie pozostaną obojętne dla cen tuczników w Polsce. 

Sprawdź aktualne i historyczne notowania cen tuczników! 

×