Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

W czwartek przelotne opady i silny wiatr - nad morzem do 85 km/h

Autor:

Dodano:

W czwartek pogodę będzie kształtował przechodzący front atmosferyczny. Spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, a na Podkarpaciu będą występować burze - powiedziała synoptyk IMGW-PIB Anna Woźniak. Dodała, że wraz z frontem będzie się zmagać wiatr - nad morzem do 85 km/h.

Według informacji przekazanych przez synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w czwartek pogodę głównie będzie kształtował przechodzący przez Polskę zimny front atmosferyczny.

- Na nim spodziewamy się przelotnych opadów deszczu, a na południowym wschodzie, głównie na Podkarpaciu będą występować w godzinach południowych i popołudniowych burze, które mogą dawać nawet intensywne opady deszczu do 20 mm - poinformowała, dodając, że przy przelotnych opadach w czwartek w ciągu dnia może występować jeszcze krupa śnieżna.

Woźniak przekazała, że na pozostałym obszarze kraju będą występować przelotne opady deszczu na północy przechodzące w deszcz ze śniegiem. - Po południu w górach w Karpatach zacznie padać śnieg. Nie będą to duże wartości. Wysoko w Tatrach może spaść do 5 cm śniegu. Stopniowo te opady będą przechodzić w śnieg w tym rejonie - tłumaczyła.

- W całym kraju będzie występował umiarkowany i dość silny wiatr w porywach do 65 km/h, a nad morzem nadal to będzie wiatr silny w porywach do 85 km/h - podała.

Dodała, że temperatura maksymalna jakiej można się w czwartek spodziewać to zaledwie od 5-6 st. C. na północy kraju do 12 st. C. na południowym wschodzie. 

×