Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

IMGW: w nocy chłodno – maksymalnie 5 st. C; nadal będzie też wietrznie

Autor:

Dodano:

Przed nami dość chłodna majowa noc. Maksymalnie termometry pokażą pięć stopni na plusie. Nadal będzie też mocno wiać – nad morzem nawet do 90 km/h. W czwartek pogoda nie poprawi się szczególnie - będzie wietrznie i pochmurno.

W nocy - po burzowym dniu - burze zaczną zanikać. - W nocy na wschodzie kraju będą zanikające burze. Mogą być z porywistym wiatrem do 80 km/h - powiedziała synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk.

Nadal też na północy kraju może przelotnie padać deszcz. Będzie tam też mocno wiać. Nad morzem do 90 km/h, a w głębi kraju do 70 km/h. Na południowym zachodzie będzie już znacznie spokojniej - tam wiatr będzie słaby. Tam też będzie niewiele opadów.

Jeśli chodzi o temperaturę najbliższej nocy będzie raczej chłodno. Temperatura będzie się wahać od 2-3 st. C na Pomorzu, 4-5 st. C na Mazurach, Suwalszczyźnie czy Mazowszu. Około 5 st. C będzie także na południu kraju.

W czwartek pogoda będzie podobna. W dzień utrzyma się zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami wystąpią przelotne opady deszczu, a na północny możliwe będą burze, ale tylko lokalnie. Na szczytach Sudetów możliwe też słabe opady śniegu.

Temperatura maksymalna wahać się będzie od 8-10 st. C na północy, 11-12 st. C w centrum do 14 st. C na południowym wschodzie. Wiatr nadal będzie porywisty - miejscami nad morzem do około 80 km/h. W głębi kraju 70 km/h. 

×