Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Hiszpański boom na nowe ciągniki

Autor:

Dodano:

W kwietniu sprzedaż nowych ciągników w Hiszpanii wzrosła o 50% w porównaniu do ub. roku.

Producenci ciągników mimo problemów z dostawami części zamiennych i podzespołów elektronicznych na pniu wyprzedają swoje maszyny. Dzieje się tak w większości krajów europejskich, a spowodowane jest to zarówno przypływem gotówki za sprzedaż zbóż, których ceny znacznie wzrosły, jak i zachętami finansowymi ze strony rządów (m.in. Włoch).

Przykładem gwałtownego wzrostu sprzedaży ciągników rolniczych jest Hiszpania, gdzie według danych tamtejszego Ministerstwa Rolnictwa sprzedaż fabrycznie nowych ciągników wzrosła w kwietniu 2021 r. o 49,92% w porównaniu do kwietnia ub. roku.

976 nowych ciągników zarejestrowano w kwietniu w Hiszpanii, co wraz ze sprzedażą od początku roku 2021 daje łączną ilość 3605 sztuk. To, jak podaje w raporcie hiszpańskie Ministerstwo Rolnictwa, wzrost o 40,05%

Hiszpański top sprzedaży ciągników w kwietniu

Prawie tysiąc nowych rejestracji ciągników w Hiszpanii w kwietniu w rozróżnieniu na poszczególne marki przekłada się następująco:

Nowe ciągniki to jednak tylko część hiszpańskiego boomu. Tamtejsi rolnicy kupili w tym roku już 6208 ciągniętych lub zawieszonych maszyn rolniczych (wzrost o 47,53%) oraz 977 przyczep (wzrost o 139,83%). W samym kwietniu zarejestrowano także 22 sztuki kombajnów zbożowych, tj. o 12 więcej niż w tym samym miesiącu 2020 roku.

Jeśli interesują was oferty sprzedaży ciągników, warto zajrzeć na gieldarolna.pl

 

×