Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Ursus C-360 Zduntrak - przymiarka maski i nowinki z warsztatu

Autor:

Dodano:

Są kolejne postępy przy projekcie ciągnika Ursus C-360 Zduntrak. Pojawiło się kilka nowych elementów, w tym przymiarka maski.

Jakie postępy zostały dokonane przy ciągniku - ok. miesiąca wcześniej, pisaliśmy i nagraliśmy wideo. Ciągle poszukujemy kooperantów do tego niesztampowego projektu.

W poniższym filmie zobaczycie pierwszy raz przymiarkę maski. To maska od ciągnika Deutz-Fahr z serii 5C. Jak zauważa konstruktor maszyny, ta maska jest nieźle dopasowana do elementów które się pod nią znajdą. Oczywiście kolor będzie zmieniony. Brakuje w niej dolnych osłon siatkowych. 

Pod wałem przekazującym napęd na przednią oś została zainstalowana osłona. W jej dolnej części znalazły się podłużne otwory. Przy skrzyni Zdanowski zamontował rozdzielacz hydrauliczny.

 

W filmie zobaczycie też, co jest aktualnie "na warsztacie". A jest tam m.in. Zetor Forterra z intrygującym podejrzeniem uszkodzenia przekładni napędowej. Dalej jest złożony już Case IH 5120 po remoncie silnika, Renault 110.54 z wymienionymi hamulcami i łożyskami zwrotnic. 

Jest też ładowarka New Holland LM5060, która ma duży problem ze skrzynią biegów i m.in. Renault 155.54 Turbo, w którym pojawiły się dziwne odgłosy - również ze skrzyni biegów. Zobaczycie też pewnego MF-a 6180, przy którym było nieźle "nakombinowane".

Szukacie ciągnika nowego lub używanego? Zaglądajcie na Gieldarolna.pl.

 

×