Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Rosną ceny opon. To już kolejna podwyżka w tym roku

Autor:

Dodano:

Ceny surowców i półproduktów na światowych rynkach ostro idą w górę, a końca tych podwyżek nie widać. W związku z tym Trelleborg, jeden ze światowych potentatów produkcji opon, informuje o podwyżce. Kolejnej w tym roku.

Już na początku stycznia 2021 r. koncern Trelleborg wprowadził 5-procentową podwyżkę na swoje opony. Była ona spowodowana zarówno wprowadzeniem nowych cenników na bieżący rok, jak i niewielkim wówczas wzrostem cen surowców do produkcji.

Trelleborg podnosi ceny opon o 8 proc.

Wzrost cen jest wynikiem aktualnej sytuacji rynkowej, charakteryzującej się znacznymi i ciągłymi wzrostami w całym łańcuchu dostaw. Wzrosty te obejmują zarówno produkty do produkcji, jak i ceny transportu, a nawet ceny samych kontenerów. Z tego powodu wiele firm jest zmuszonych do wprowadzenia ostrych korekt w swoich cennikach wyrobów gotowych.

Cultor i Mitas także w górę

Nowy cennik będzie realizowany ze skutkiem natychmiastowym we wszystkich markach i segmentach koncernu Trelleborg. Przypomnijmy, że do koncernu należą między innymi takie popularne marki jak: Continental, Cultor i Mitas.

Jeśli poszukujecie opon rolniczych, warto zajrzeć na gieldarolna.pl

 

 

 

×