Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nowości w ofercie firmy Agrotechnology

Autor:

Dodano:

W rolnictwie znajduje zastosowanie coraz większa liczba rozwiązań cyfrowych. Jednym z nich jest cyfrowy analizator kondycji stanu roślin produkowany przez start-up Augmenta.

Francuski start-up Augmenta postanowił wykorzystać zalety analizy multispektralnej dostępnej przez satelity lub drony i jednocześnie uprościć cały proces. System jest montowany na dachu ciągnika, a jego sercem są kamery  pracującej w jakości 4K. Urządzenie monitoruje 100 proc. powierzchni uprawy podczas przejazdu roboczego ciągnika.  

Przy nawożeniu  roślin azotem, aplikacji regulatorów wzrostu czy fungicydów, system na bieżąco ocenia stan roślin i oblicza optymalną dla danego miejsca pola, dawkę nawozu, regulatora wzrostu czy fungicydu. Pozwala to na znaczne oszczędności zużycia tych produktów w gospodarstwie. Największą zaletą systemu jest fakt, że wszystkie obliczenia odbywają się w czasie rzeczywistym i zależą od kondycji roślin w danym miejscu na polu.

Cały proces dzięki zaawansowanym algorytmom sztucznej inteligencji zapewnia automatyczną kalibrację i wymaga od użytkownika minimalnej obsługi. System działa wszędzie tam gdzie jest dostępny sygnał sieci komórkowej. Poprzez połączenie LTE dane są w czasie rzeczywistym przesyłane na serwery firmy Augmenta. Umożliwia to potem łatwą analizę danych przez rolnika lub jego doradcę. Komunikacja systemu z opryskiwaczem lub rozsiewaczem odbywa się za pomocą ISOBUS lub poprzez starsze protokoły komunikacyjne. 

 

Koszt całego systemu wynosi 12 000 euro. Dodatkowo oprócz obliczania ilości środków do produkcji jakich trzeba użyć. System może monitorować flotę posiadanych maszyn oraz pozyskiwać zdjęcia upraw w jakości HD. Całe urządzenie kwalifikuje się także do wsparcia w programach poświęconych ochronie środowiska.  

Dystrybutorem sytemu w Polsce jest firma Agrotechnology. 

 Rozsiewacze nawozu kupicie na www.gieldarolna.pl

 

×