Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Lubelskie: Około 7 tysięcy odbiorców bez prądu

Autor:

Dodano:

Około 7 tys. odbiorców pozostawało bez prądu w piątek rano w Lubelskiem – wynika z informacji PGE Dystrybucja. W nocy z czwartku na piątek nad regionem przeszły gwałtowne burze z silnym wiatrem zrywającym linie energetyczne.

"Od wczesnych godzin porannych służby techniczne pracują w terenie. Brygady spółki przy wsparciu firm zewnętrznych nie ustają w wysiłkach, by zlokalizować i usunąć powstałe szkody" - poinformowała spółka PGE Dystrybucja w komunikacie.

Jak dodano, w pierwszej kolejności ustalane są miejsca uszkodzeń i zabezpieczane, aby nie stwarzały zagrożenia dla ludzi i mienia. Następnie sukcesywnie usuwane są awarie, aż do momentu przywrócenia dostaw energii elektrycznej do każdego odbiorcy" - zaznaczono.

Według zamieszczonej informacji w piątek rano ok. 4,7 tys. odbiorców nie miało energii elektrycznej w rejonie Puław, m.in. w miejscowościach Karczmiska, Wilków, Opole Lubelskie, Łaziska, Kazimierz Dolny, Końskowola, Garbów. Tam wyłączonych było 10 linii a 172 stacje transformatorowe były bez napięcia.

Około 2 tys. odbiorców pozostawało bez prądu w rejonie Kraśnika - w miejscowościach Poniatowa, Chodel, Niedrzwica Duża, Borzechów, Wojciechów, Bełżyce. Tam wyłączonych było 15 linii a 78 stacji transformatorowych pozostawało bez napięcia. W nocy brygady przywróciły zasilanie do ok. 12 tys. domów.

Jak podała spółka, jeszcze w nocy energetycy wznowili dostawy energii elektrycznej do ponad 30 tys. klientów we wschodniej Polsce.

×