Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

IMGW: Niedziela bez burz; temperatura od 23 do 25 st. C

Autor:

Dodano:

Niedziela na całym obszarze kraju będzie bardzo spokojna i pogodna - powiedział synoptyk i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski. Termometry w całym kraju pokażą od 23 do 25 st. C. Jedynie nad morzem będzie nieco chłodniej, około 19-20 st. C.

- To będzie bardzo przyjemny dzień bez burz, z umiarkowanym zachmurzeniem - powiedział synoptyk pytany o niedzielną pogodę.

Termometry w całym kraju pokażą od 23 do 25 st. C. Jedynie nad morzem będzie nieco chłodniej. - Tam około 19-20 st. C - wskazał Walijewski.

- W regionach północnych na Pomorzu, w okolicach Gdańska, mogą pojawić się niewielkie, przelotne opady deszczu - zaznaczył. - Podobnie w górach: Tatrach, Sudetach i na krańcach południowo-wschodnich. Tam także mogą wystąpić niewielkie opady - dodał.

Synoptyk podkreślił także, że w niedzielę front burzowy już od nas odejdzie, a z każdym kolejnym dniem będzie robić się coraz cieplej. "Niestety, w przyszłym tygodniu napłynie do nas znowu dosyć niespokojne powietrze" - zaznaczył.

Wyjaśnił, że poniedziałek będzie jeszcze słoneczny. - To będzie naprawdę przyjemny dzień - wskazał. Termometry pokażą 29 st. C. w województwie kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, zachodniopomorskim. - Natomiast już we wtorek wkroczy nad Polskę temperatura przekraczająca 30 st. C., a nawet 32 st. C. - powiedział. "Wraz z tym będą znów pojawiać się burze - dodał. 

×