Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 28 i 29 czerwca

Autor:

Dodano:

Jak informuje IMGW, krańce zachodnie Europy oraz centralna część kontynentu aż po Bałkany znajdować się będą w zasięgu oddziaływania słabych wyżów. Na pozostałym obszarze dominować będą niże.

Polska będzie w zasięgu słabego wyżu, jedynie w dzień na zachodzie kraju zaznaczy się wpływ płytkiej zatoki niżowej z mało aktywnym ciepłym frontem atmosferycznym. Przeważający obszar kraju pozostanie w ciepłym powietrzu polarnym morskim, jedynie nad południowo-zachodnią Polskę zacznie napływać gorąca masa powietrza pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, zwłaszcza na wschodzie, wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, a na północnym wschodzie oraz w Tatrach również burz. Suma opadów w czasie burz do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. na północnym wschodzie, około 26 st. w centrum, do 29 st. na południowym zachodzie; nad morzem od 20 do 23 st. Wiatr słaby, po południu na wschodzie i nad morzem okresami umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy pogodnie, jedynie początkowo jeszcze na północnym wschodzie zachmurzenie duże z zanikającymi przelotnymi opadami deszczu. Lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 12 st. na północnym wschodzie do 17 st. na zachodzie i 18 st. lokalnie nad morzem. Wiatr słaby, nad morzem jeszcze okresami umiarkowany, zmienny.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i południu wzrastające okresami do dużego. Na krańcach południowych miejscami burze, lokalnie z gradem i opadami deszczu do 25 mm. Słaby przelotny deszcz możliwy również na Suwalszczyźnie. Temperatura maksymalna od 25 st. na północnym wschodzie, około 29 st. w centrum, do 31 st. na południowym zachodzie; nad morzem od 22 do 26 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W poniedziałek w Warszawie pogodnie, po południu okresami możliwość wzrostu zachmurzenia do dużego i wtedy przelotne opady deszczu lub słaba burza. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni, w czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby, zmienny.

We wtorek w stolicy pogodnie. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków zachodnich. 

×