Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Dwa skradzione kombajny odzyskano na granicy

Autor:

Dodano:

Na przejściu granicznym w Dorohusku strażnicy graniczni odzyskali dwa skradzione kombajny.

Dwa kradzione kombajny zbożowe o łącznej wartość 770 tys. zł zabezpieczyli na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, w województwie lubelskim, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Maszyny rolnicze próbowano przewieźć na Ukrainę dwoma tirami.

Jako pierwszy ujawniono kombajn zbożowy Claas Lexion 760 wyprodukowany w 2012r., którego wartość oszacowano na 650 tys. zł. Jak się okazało w wyniku kontroli,  maszyna jest poszukiwana jako mienie utracone wskutek kradzieży na terytorium Wielkiej Brytanii. "W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze. Kierowca ciężarówki, 45-letni obywatel Ukrainy, został przesłuchany w charakterze świadka. Maszynę zabezpieczono" - informuje Komenda Główna Straży Granicznej.

Na tym samym przejściu w Dorohusku strażnicy przerwali dalszą podróż  38-letniemu kierowcy z Ukrainy. Mężczyzna próbował wywieźć na naczepie samochodu ciężarowego z Polski na Ukrainę kombajn zbożowy John Deere 1117SII (rok produkcji 1992). Pogranicznicy ujawnili jednak, że w maszynie zostały przebite numery VIN. "Kombajn o wartości 120 tys. zł został zabezpieczony na służbowym parkingu, natomiast kierowcę przesłuchano w charakterze świadka do prowadzonego postępowania przygotowawczego." informuje SG.

×