Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Łódzkie: Ograniczenia na drogach związane ze zwalczaniem ASF

Autor:

Dodano:

W związku z rozporządzeniem wojewody łódzkiego w sprawie zwalczania ASF do 21 lipca wprowadzono ograniczenie ruchu pojazdów od skrzyżowania drogi krajowej 12 z drogą powiatową numer 3313E w Kruszowie w gminie Tuszyn - informuje policja powiatu łódzkiego wschodniego.

"Przypominamy kierowcom o czasowym ograniczeniu ruchu od skrzyżowania drogi krajowej 12 z drogą powiatową numer 3313E w Kruszowie (ulica Wolborska) w gminie Tuszyn. Ograniczony jest ruch w obu kierunkach - od Łodzi oraz od Piotrkowa Trybunalskiego" - przekazała PAP oficer prasowy KPP powiatu łódzkiego wschodniego Aneta Kotynia.

Zakaz ruchu osób i pojazdów na tych drogach został wprowadzony rozporządzeniem wojewody łódzkiego w sprawie zwalczania w regionie afrykańskiego pomoru świń. Ostrzegają o nim znaki drogowe - na ulicy Wolborskiej w Kruszowie obowiązuje zakaz ruchu z tablicą informacyjną, iż nie dotyczy on osób dojeżdżających do posesji.

Ograniczenie nie ma zastosowania do osób zamieszkałych przy nieruchomościach, do których można się dostać wyłącznie drogą powiatową, osób wykonujących czynności zawodowe, pozarolniczą działalność gospodarczą lub pracę w gospodarstwie rolnym, a także pojazdów uprzywilejowanych i biorących udział w zwalczaniu afrykańskiego pomoru świń.

Kotynia zaznaczyła, że niestosowanie się do znaku drogowego B-1 grozi nałożeniem mandatu do 500 zł oraz 5 punktów karnych i że policjanci będą na wyznaczonych drogach kontrolować przestrzeganie przepisów przez kierujących.

×