Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Mazowsze: 259 interwencji strażaków w związku z frontem burzowym

Autor:

Dodano:

W związku z przechodzącym przez Mazowsze frontem burzowym strażacy interweniowali w sobotę 259 razy - poinformował rzecznik mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski.

Najwięcej działań miało miejsce w Mińsku Mazowieckim (85), Otwocku (40), Piasecznie (35) i w Warszawie (25). Strażacy usuwali tam skutki podtopień budynków, piwnic i ulic. Nikt nie został ranny.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami dla województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Na tych obszarach prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Zapowiadana wysokość opadów to od 30 mm do 40 mm, lokalnie 50 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h.

Synoptycy ostrzegają też przed wezbraniem wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla województwa mazowieckiego i centralnej części Podlasia. W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.

×