Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 5 i 6 lipca

Autor:

Dodano:

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia, częściowo centralna oraz północno-wschodnia są pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z ośrodkami nad Zatoką Biskajską, Irlandią oraz Morzem Czarnym wraz z układami frontów atmosferycznych. Wschodnia Polska pozostaje na skraju niżu z rejonu Morza Czarnego; na północnym wschodzie zaznaczy się wpływ linii zbieżności. Pozostały obszar kraju jest w słabogradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, a głównie na północy i zachodzie burze, także z gradem. Burze możliwe również w Tatrach. Opady deszczu chwilami o natężeniu silnym i ulewnym. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm, a gdzieniegdzie na Pomorzu Wschodnim, Mazurach i Podlasiu do 50 mm. Temperatura maksymalna od 23 do 28 st., tylko na Półwyspie Helskim około 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie z kierunków wschodnich, na pozostałym obszarze z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy na południu i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i głównie na północnym wschodzie burzami. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, lokalnie do 20 mm. Gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 13 do 18 st., w rejonach podgórskich od 11 do 12 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny, z przewagą kierunku zachodniego. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północy i na krańcach wschodnich okresami wzrost zachmurzenia do dużego i tam przelotne opady deszczu i lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm, ale na Suwalszczyźnie i Podlasiu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. w rejonach podgórskich Karpat i miejscami na wybrzeżu do 30 st. na Śląsku Dolnym i Opolskim. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie zmienny, na pozostałym obszarze z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu i możliwe burze, miejscami z gradem. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. W nocy zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura minimalna 16 st. Wiatr słaby, zmienny.

We wtorek w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby, zmienny.

×