Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Holandia: protest rolników przeciwko polityce rządu w sprawie emisji azotu

Autor:

Dodano:

W całej Holandii rolnicy protestowali w środę przeciw polityce rządu premiera Marka Ruttego w sprawie emisji azotu. Do Hagi przyjechało ponad 300 traktorów. Setki protestujących zebrały się także w Zwolle na północy kraju, Arnhem na wschodzie i w Den Bosch niedaleko granicy z Belgią.

Protestujący zamierzali także rozrzucić obornik na terenie uniwersytetu w Wageningen. - Zwiększymy im bioróżnorodność - powiedział portalowi NOS jeden z demonstrantów.

Rolnicy krytykują politykę ograniczania emisji azotu, co wiąże się m.in. ze zmniejszeniem pogłowia zwierząt hodowlanych. - Maniacy klimatu też muszą coś jeść - powiedział jeden z protestujących reporterowi stacji radiowej BNR.

- Jesteśmy wypierani ze swojej ziemi, z ziemi, na której od pokoleń produkujemy żywność - powiedział portalowi NOS rolnik Bart Kemp, który protestował w Hadze.

Do protestujących na stołecznym Malieveld wyszli politycy. Większość z nich została wygwizdana i wybuczana. Wyjątkiem była posłanka Caroline van Plats z partii chłopskiej BBB.

×