Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nagi złodziej w polu kukurydzy

Autor:

Dodano:

Ukradł artykuły spożywcze w sklepie, uciekał autem przed policją, po czym rozebrał się i ukrył wśród kukurydzy.

Nietypowy pościg za złodziejem odbyli podlascy policjanci z komendy w Łomży. Ruszyli oni na wezwanie sprzedawczyni ze sklepu w Burzynie, w gminie Jedwabne, z którego pewien klient wyszedł nie płacąc za zakupy.

Jak wynikało z zawiadomienia, mężczyzna ukradł piwo i papierosy, po czym odjechał niebieskim oplem.Policjanci spostrzegli podejrzane auto jadąc na miejsce zgłoszenia. Kierujący nie zatrzymał się jednak mimo sygnałów i zaczął uciekać. Pościg za autem skończył się, gdy opel nagle zjechał z drogi na plantację kukurydzy. Kierowca wysiadł i ukrył się wśród wysokich roślin.

Szanse na schwytanie złodzieja były marne, ale policjanci wpadli na świetny pomysł. Zatrzymali przejeżdżającego tira i wypatrzyli zbiega z wysokości naczepy ciężarówki. Gdy funkcjonariusze go zatrzymali, mocno się zdziwili. Nie wiedzieć czemu rabuś był bowiem... nagi.

Uciekinierem okazał się 37-latek z gminy Jedwabne, który już poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 2 miesięcy więzienia za kradzież z włamaniem. Po kolejnym wyczynie mężczyźnie grozi już kara do 5 lat pozbawienia wolności. Rabuś był ponoć przekonany, że na golasa będzie w kukurydzy niewidoczny.

 

×