Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Nowa mieszanka międzyplonowa

Autor:

Dodano:

Firma Agrolok przygotowała dla swoich klientów nową mieszankę poplonową. Jest to kompozycja kilku jednorocznych gatunków o różnej wysokości i charakteryzujących się zróżnicowanym systemem korzeniowym.

Partis Platinum ST wykazuje duży udział roślin strączkowych, który przekłada się na podwyższenie zawartości azotu w glebie. Rośliny te głęboko wzrastają w ziemię, co oznacza znakomity drenaż gleby. Warto podkreślić, że mieszanka nie zawiera zbóż i roślin krzyżowych, stąd jest kompatybilna ze wszystkimi najpopularniejszymi uprawami, takimi jak kukurydza, zboża czy rzepak. Może być prowadzona pojedynczo lub z dodatkiem np. gorczycy czy zbóż jarych. Zawiera rośliny o różnych wymaganiach glebowych, takich jak: wyka, gryka, facelia, olejarka abisyńska, koniczyna aleksandryjska, słonecznik, seradela.  

Jeśli mieszankę taką zaplanuje się wysiewać w siewie czystym to norma wynosi 25-30 kg/ha. W przypadku dodatku innego komponentu, można obniżyć normę do 20 kg/ha  Partis Platinum ST+1,5-3 kg/ha gorczycy. Podobnie można postępować w sytuacji siewu mieszanki łącznie ze zbożami jarymi. Wówczas zaleca się: 20 kg/ha Partis Platinum ST+35-40 kg/ha jęczmienia jarego/owsa jarego. 

Mieszankę można wysiewać zarówno w terminie letnim - VII/VIII, jak i w terminie wiosennym - IV/V. 

×