Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Konfrontacja protestujących z mundurowymi. Policja użyła gazu wobec Kołodziejczaka

Autor:

Dodano:

Ok. godz. 11 podczas protestu w powiecie piotrkowskim policjanci zaczęli legitymować rolników i działaczy AGROunii. Doszło do przepychanek. Mundurowi użyli gazu łzawiącego wobec Michała Kołodziejczaka. Jak wskazywali funkcjonariusze, były to niezbędne działania podjęte, by zachować bezpieczeństwo. Sytuacja bowiem robiła się coraz groźniejsza, a protestujący, według zapewnień policji, chcieli obrać inną od ustalonej trasę protestu.

Po godz. 11 Kołodziejczak poinformował media, że poturbowała go policja. - Nagle na legalnych manifestantów najechała policja. Tworzyły się korki, a ja chcąc uniknąć konfliktu między policją a rolnikami próbowałem interweniować. Nagle policjant z gazem psiknął mi prosto w oczy - opowiedział dziennikarzom lider protestu.

- To, że policja użyła gazu to jest coś niedopuszczalnego, ale skupmy się na tym, że premier nie odpowiada od 3 lat na pisma AGROunii, a codziennie upada ponad 70 gospodarstw rolnych - komentuje to zdarzenie  w wywiadzie dla stacji radiowej Michał Kołodziejczak. 

Faktu poturbowania rolnika i takiego przebiegu incydentu nie potwierdzili obecni na miejscu policjanci. Według informacji przekazanych przez mundurowych protestujący chcieli zmienić trasę protestów, która nie została wcześniej zgłoszona. Ze względów bezpieczeństwa policja musiała interweniować.

×