Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Zmiany nazw wydziałów na SGGW

Autor:

Dodano:

Od nowego roku akademickiego Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie będzie miała nowy wydział, a dwa zmienią nazwy. Kierunek rolnictwo będzie teraz kształcił studentów Wydziału Rolnictwa i Ekologii.

- Z końcem września 2021 r. Wydział Rolnictwa i Biologii SGGW w Warszawie (WRiB) zmienia nazwę na Wydział Rolnictwa i Ekologii. Wynika to ze zmian w strukturze uczelni oraz lepszego dostosowania oferty dydaktycznej do potrzeb kandydatów. Rekrutacja jest już prowadzona pod nową nazwą. Nabór na studia w roku akademickim 2021/2022 ruszył 7 czerwca – poinformowała uczelnia.

Na Wydziale Rolnictwa i Ekologii będą dostępne takie kierunki studiów jak: rolnictwo, inżynieria ekologiczna, ekologiczne rolnictwo i produkcja żywności (również w języku angielskim).

Z kolei Wydział Ogrodnictwa i Biotechnologii zmienił nazwę na Wydział Ogrodniczy. Będzie można tam studiować takie kierunki jak: ogrodnictwo miejskie i arborystykę, ogrodnictwo, ochronę zdrowia roślin.

W Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego powstał też nowy wydział. Nowo utworzony Wydział Biologii i Biotechnologii będzie prowadził trzy kierunki studiów: biologię, biotechnologię oraz technologię biomedyczną.

×