Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Protest armatorów na Półwyspie Helskim. Możliwe spore utrudnienia w ruchu

Autor:

Dodano:

W sobotę w godzinach od 9 do 16 we Władysławowie (Pomorskie) odbędzie się protest armatorów jednostek rybołówstwa rekreacyjnego, który może spowodować spore utrudnienia w ruchu na drodze w kierunku Półwyspu Helskiego - podał władysławowski Urząd Miasta.

"Informujemy, że w dniu 24 lipca, w godz. 9-16 na ul. Starowiejskiej (na wysokości sklepu "Biedronka") odbędzie się protest armatorów jednostek rybołówstwa rekreacyjnego, którego organizatorem jest Bałtyckie Stowarzyszenie Wędkarstwa Morskiego z siedzibą w Darłowie oraz Stowarzyszenie Armatorów Statków Rybołówstwa Rekreacyjnego SAJKS z Kołobrzegu. Protest ma charakter pokojowy, jednakże może spowodować spore utrudnienia w ruchu drogowym na DW 216" - poinformował magistrat.

Przedstawiciele Sztabu Kryzysowego Rybołówstwa Rekreacyjnego przekazali mediom informację, że podczas blokady drogi we Władysławowie mają być przepuszczane jedynie samochody służb, takie, jak np. karetki pogotowia, radiowozy policyjne, czy pojazdy straży pożarnej. Do protestu rybaków rekreacyjnych mają dołączyć rolnicy należący do AGROunii.

Blokada drogi nr 216 we Władysławowie oznacza brak wjazdu i wyjazdu z Półwyspu Helskiego, nie ma bowiem innych tras, którymi byłyby możliwe objazdy.

×