Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Czy pogoda w weekend pozwoli kontynować żniwa?

Autor:

Dodano:

Jak informuje IMGW, Europę będą obejmowały niże z głównymi ośrodkami nad Skandynawią oraz w rejonie Morza Śródziemnego i Czarnego.

Polska będzie pod wpływem zatoki niżu znad południowej Norwegii, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego przemieszczającego się z zachodu na wschód. Za frontem napłynie powietrze polarne morskie, nad wschodnimi dzielnicami utrzyma się powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie będzie się wahać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i zacznie rosnąć.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane; miejscami, głównie na południowym wschodzie, wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 30 mm, ale gdzieniegdzie na południowym wschodzie do 50 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C do 28 st. C, tylko na południowym wschodzie od 29 do 31 st. C; w rejonach podgórskich Karpat około 22 st. C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i silny, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 75 km/h, w Sudetach do 70 km/h oraz w Karpatach do 60 km/h. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Miejscami opady deszczu, głównie przelotne, a na wybrzeżu oraz krańcach południowych i wschodnich burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 10 mm. Lokalnie na południowym wschodzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 12 st. C do 17 st. C. Wiatr na przeważającym obszarze słaby, tylko na Pomorzu umiarkowany, a na wybrzeżu także dość silny i silny, przeważnie południowo-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 70 km/h oraz w górach do 60 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotnymi opadami deszczu. Na południu, wschodzie i wybrzeżu burze, lokalnie z gradem. Na południowym zachodzie opady deszczu o umiarkowanym natężeniu. Prognozowana wysokość opadów na południu i południowym wschodzie do 30 mm, lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 21 st. C do 26 st. C; chłodniej w opadach na Śląsku Dolnym i Opolskim i lokalnie na wybrzeżu od 17 st. C do 20 st. C oraz cieplej na południowym wschodzie od 27 st. C do 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich. W Karpatach porywy wiatru do 80 km/h. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. W czasie burzy opady do około 15 mm. Temperatura maksymalna 29 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, przejściowo z kierunków zmieniających się. Porywy wiatru w burzy do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 15 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i możliwa burza. Suma opadów w burzy do 20 mm. Temperatura maksymalna 26 st. C. Wiatr słaby, zmienny. Porywy w burzy do 75 km/h.

 

×