Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

IMGW: Sobotni poranek pogodny, lokalnie opady. Sprawdź, gdzie?

Autor:

Dodano:

W sobotę rano na znacznym obszarze Polski będzie dość pogodnie. Chmury będą się utrzymywać na północnym wschodzie, gdzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu - przekazał synoptyk IMGW Mateusz Barczyk. Nad ranem na południu mogą pojawić się krótkotrwałe mgły.

Według synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w sobotę pogoda powinna być lepsza od piątkowej. - Na znacznym obszarze Polski będzie dość pogodnie. Chmury będą się utrzymywać na północnym wschodzie kraju - podkreślił.

- Opady mogą wystąpić głównie w woj. podlaskim, północnym wschodzie woj. mazowieckiego, woj. warmińsko-mazurskim i części pomorskiego. W tych regionach będą słabnące, przelotne opady deszczu - zaznaczył synoptyk IMGW.

Poinformował, że na południu, zwłaszcza w kotlinach, gdzie się rozpogodzi, mogą się pojawić nad ranem krótkotrwałe mgły z widzialnością do około 300 metrów.

Rano najzimniej będzie w północnym wschodzie kraju, gdzie ok. godz. 11 będzie ok. 14-15 st. Celsjusza. Natomiast na pozostałym obszarze kraju temperatura dobije do 20 st. Celsjusza. 

×