Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Niemcy: Ceny tuczników pozostają na dnie

Autor:

Dodano:

Wczorajsza sesja niemieckiej  tzw. dużej giełdy nie przyniosła żadnych zmian poziomu cen tuczników. Pozostają one na dnie, i niewiele wskazuje, by w najbliższym czasie miało coś się zmienić.

Niestety na horyzoncie nie widać żadnych oznak większej poprawy sytuacji na rynku żywca wieprzowego. Dowodem na potwierdzenie tej tezy wydaje się wczorajsze notowanie niemieckiej "dużej giełdy" tamtejszego zrzeszenia producentów żywca i mięsa (VEZG). Wczorajsza sesja podtrzymała ustaloną przed tygodniem stawkę. Oznacza to, że przynajmniej do najbliższej środy u naszych zachodnich sąsiadów obowiązywać będzie cena bazowa rzędu 1,37 euro za kilogram półtuszy o mięsności 57 proc. 

Nie jest to być może rekordowo niska stawka (historyczne minimum - 1,19 euro za kilogram) obowiązywało od końca listopada, do początku lutego b.r.. Niemniej przy obecnych stawkach nie można mówić o opłacalności produkcji tuczników. Niskie ceny w Niemczech nie pozwalają również na realny wzrost cen w Polsce. Niedawno informowaliśmy o imporcie taniej wieprzowiny zza naszej zachodniej granicy.  

Według kursu euro z dnia dzisiejszego, niemieckie tuczniki kosztują obecnie 6,29 zł/kg (6,23 w ubiegłym tygodniu - różnica wynika ze zmian w kursie euro). Podobne ceny tuczników w wbc utrzymują się także w naszym kraju. 

Sprawdź aktualne notowania cen tuczników! 

×