Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na Pomorzu i zachodzie kraju

Autor:

Dodano:

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na Pomorzu, w woj. zachodniopomorskim, lubuskim oraz części Wielkopolski. Może tam wiać do 75 km/h.

Jak ostrzega Instytut, prognozuje się tam wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, a w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu oraz zachodu. Jest to alert pierwszego stopnia.

Z prognoz pogody wynika ponadto, że po południu i wieczorem zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Wystąpią też przelotne opady deszczu, a na Wybrzeżu opady deszczu, okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu oraz burze, lokalnie z gradem. Burze możliwe są także na krańcach południowo-wschodnich kraju. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm na Wybrzeżu, do 20 mm na południowym wschodzie kraju.

Temperatura maksymalna wyniesie od 17 do 21 st.C; chłodniej na Podhalu, około 15 st.C. Wiatr będzie umiarkowany, w porywach do 60 km/h, na północnym zachodzie okresami dość silny, w porywach do 80 km/h, na Wybrzeżu miejscami silny - do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, południowo-zachodni i zachodni; w szczytowych partiach Sudetów porywy wiatru do 90 km/h.

×