Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Synoptyk IMGW: Jutro zdecydowanie bardziej słonecznie

Autor:

Dodano:

Jutro będzie zdecydowanie więcej słońca, choć gdzieniegdzie mogą pojawić się chmury - poinformował synoptyk IMGW Kamil Walczak.

Jak wyjaśnił synoptyk "klin, który w nocy kształtował nam pogodę, zacznie wpływać na pogodę nad resztą kraju". Jutro będzie zdecydowanie bardziej słonecznie, choć nie zabraknie chmur. Z promieni słonecznych cieszyć się będą zwłaszcza mieszkańcy południowej i wschodniej części kraju.

Niestety, wraz z upływem dnia od północy i północnego zachodu w kierunku południowym pogoda zacznie się psuć. Pojawią się z powrotem opady deszczu, które związane będą z układem niskiego ciśnienia i frontami atmosferycznymi.

Synoptyk nie wyklucza też burz, które mogą wystąpić na wybrzeżu. Jak zaznaczył "podczas tych zjawisk atmosferycznych porywy wiatru mogą dochodzić do 65 km/h". Jednak opady nie powinny przekraczać 10-15 litrów na mkw.

Nad resztą kraju ryzyko wystąpienia opadów deszczu będzie znikome. "Najdalej opady dotrą do północy województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego" - prognozuje Kamil Walczak z IMGW.

W całym kraju temperatura będzie dość wyrównana i wyniesie od 17 do 20 stopni Celsjusza. Lokalnie na Dolnym Śląsku słupki termometrów mogą pokazać nawet 21 stopni. Jak zauważył synoptyk, "cieplejszą aurę odczują mieszkańcy zwłaszcza południa i południowego wschodu kraju, gdzie we wtorek notowano niskie temperatury". 

×