Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Uprawiali konopie indyjskie - grozi im teraz 8 lat więzienia

Autor:

Dodano:

Policjanci z Podkarpacia zatrzymali dwóch mieszkańców Stalowej Woli, którzy uprawiali trzy plantacje konopi indyjskich. Sąd aresztował ich na 3 miesiące. Podejrzanym grozi teraz do 8 lat więzienia.

Jak poinformowała w piątek podkarpacka policja, mężczyźni zostali złapani na "gorącym uczynku", kiedy doglądali swojej uprawy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 130 krzewów konopi indyjskich, które rosły na trzech plantacjach. Znajdowały się one na terenach zalesionych, na pograniczu gmin Nowa Dęba i Grębów.

"Przeprowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn, kiedy doglądali uprawy. Obaj sprawcy na plantację przyjechali samochodem, który został zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. W bagażniku auta mundurowi zabezpieczyli worki, w których były konopie indyjskie" - podała policja.

Zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy Stalowej Woli w wieku 37 i 39 lat. Śledczy przeszukali również mieszkania mężczyzn, gdzie znaleźli marihuanę.

Mężczyźni usłyszeli w sumie 8 zarzutów naruszenia ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczących uprawy i posiadania narkotyków. Obaj mężczyźni przyznali się do popełnionego przestępstwa.

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące. Mężczyznom grozi od 6 miesięcy do lat 8 więzienia.

×