Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 30 i 31 sierpnia

Autor:

Dodano:

Polska jest w zasięgu wypełniającego się niżu z ośrodkiem głównym w rejonie Morza Czarnego. Na północy i wschodzie kraju zaznaczy się wpływ frontów atmosferycznych. Pozostaniemy w wilgotnym powietrzu polarnym morskim.

W poniedziałek zachmurzenie całkowite i duże. Opady deszczu, chwilami na południu, w centrum i na wschodzie o natężeniu umiarkowanym. Lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm, miejscami na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Mazowszu i Lubelszczyźnie do 30 mm. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Rano gdzieniegdzie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 13°C miejscami na południu, 15°C, 17°C na przeważającym obszarze, do 19°C na zachodzie: w obszarach podgórskich Karpat od 10°C do 13°C.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zachodnim w porywach do 65 km/h, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże, większe przejaśnienia jedynie na wschodzie. Opady deszczu, chwilami na południowym zachodzie oraz miejscami na Mazurach o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Wysoko w Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 10°C na południu do 15°C nad morzem, tylko w rejonach podgórskich Karpat od 8°C do 9°C.

Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu i Podkarpaciu porywisty, z kierunków zachodnich i północnych. Na zachodnim wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h. W Sudetach porywy wiatru do 65 km/h.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady deszczu, chwilami na południowym zachodzie i Mazurach o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Lokalnie burze. Rano gdzieniegdzie zanikająca mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna od 14°C lokalnie na południowym wschodzie, 17°C, 19°C na przeważającym obszarze kraju, do 20°C miejscami na północnym wschodzie; w rejonach podgórskich Karpat około 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie porywisty, z kierunków zachodnich i północnych. W czasie burz oraz na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h. W Sudetach porywy wiatru do 65 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże i opady deszczu, które okresami mogą być o umiarkowanej intensywności. Prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna 16°C. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy w stolicy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 12°C.Wiatr słaby, zmienny.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna 18°C. Wiatr słaby, w czasie burzy porywisty, zmienny.

×