Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

IGP Polska: propozycje odmian kukurydzy na sezon 2022

Autor:

Dodano:

Zbliżające się żniwa kukurydziane stały się dla firmy IGP Polska okazją do zaprezentowania odmian kukurydzy z oferty Premium. Wśród topowych odmian w następnym sezonie pojawi się pięć nowości.

Spotkanie z firmą IGP Polska odbyło się 10 września w Małocinie w województwie kujawsko-pomorskim. Podczas wydarzenia doradcy terenowi firmy przedstawili ofertę materiału siewnego kukurydzy odmian Premium oraz zademonstrowali, jak poszczególne odmiany prezentują się na poletkach doświadczalnych.


- W ofercie Premium nie ma odmian przypadkowych. W sezonie 2022 będzie to 15 odmian wyróżniających się najlepszą genetyką i bardzo dobrą jakością materiału siewnego – opowiadał Krzysztof Piłat, kierownik regionu Polska i Kraje Bałtyckie firmy IGP.


Podczas wizyty na kolekcji odmian doradcy terenowi zwrócili szczególną uwagę na nowości wśród odmian proponowanych przez IGP Polska. Należą do nich 4 odmiany:

Odmiana Justy to jedna z nowości na nadchodzący sezon (fot. JŚ-S).
Odmiana Justy to jedna z nowości na nadchodzący sezon (fot. JŚ-S).

Oprócz opisanych wyżej nowości firma IGP przybliżyła charakterystykę popularnych, znanych rolnikom i dostępnych wcześniej odmian z oferty Premium, m.in.:

Odmiana Codigip wyróżnia się wysoką tolerancją na suszę (fot. JŚ-S).
Odmiana Codigip wyróżnia się wysoką tolerancją na suszę (fot. JŚ-S).

×