Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Wypadek z udziałem trzech aut i ciągnika rolniczego - 5 poszkodowanych

Autor:

Dodano:

Pięcioro poszkodowanych trafiło do szpitala, w wyniku wypadku drogowego w powiecie biłgorajskim (woj. lubelskie).

W wyniku nieprzepisowego wyprzedzania kierowcy bmw, doszło do zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych i ciągnika rolniczego.

Policja bada okoliczności wypadku, do którego doszło w miniony piątek po godzinie 22, w miejscowości Kolonia Sokołówka, w powiecie biłgorajskim. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że  zawinił 21-letni mieszkaniec gminy Frampol kierujący samochodem bmw.

Mężczyzna jadąc w kierunku Biłgoraja usiłował wyprzedzić inny pojazd marki bmw, jadący w tym samym kierunku. 21-latek zajechał jednak drogę 40-latce jadącej z przeciwka samochodem marki citroen.

Kobieta aby uniknąć zderzenia zjechała do przydrożnego rowu, a jej auto przewróciło się na bok. 21-latek w bmw wrócił tymczasem gwałtownie na swój pas ruchu, gdzie uderzył w tył jadącego prawidłowo ciągnika rolniczego. Wskutek zderzenia ciągnik z przyczepą wywrócił się na drodze kołami do góry. Na roztrzaskane pojazdy wpadło jeszcze drugie bmw.

31-letni traktorzysta z gminy Modliborzyce oraz 40-latka, która prowadziła citroena, trafili do szpitala. Tam również przetransportowano 21-letniego kierowcę bmw, oraz jego dwóch pasażerów w wieku 18 i 24-lat. Pasażerowie auta, w przeciwieństwie do kierowcy, odnieśli poważne obrażenia - informuje KWP w Lublinie. W zdarzeniu nie ucierpieli 19-letni kierowca drugiego bmw, ani podróżujący z nim - dwie dziewczyny w wieku 17 i 18-lat oraz 16-latek.

Jak podaje policja, wszyscy kierujący byli trzeźwi. Droga w miejscu zdarzenia została na kilka godzin całkowicie zablokowana. Policjanci skierowali ruch na wyznaczone objazdy.

×