Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Agro Show zwiedziło 125 tys. osób. Dziękujemy, że byliście!

Autor:

Dodano:

Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Agro Show, która odbyła się w dniach 24-26.09.2021 r. na terenie lotniska w Bednarach już za nami. Jak było?

Pomimo obaw i ogromnej niepewności, które towarzyszyły do ostatniej chwili organizatorom, wystawa Agro Show okazała się po raz kolejny ogromnym sukcesem. Zakończona właśnie impreza pokazała, że wśród rolników i wystawców panuje głód spotkań i bezpośrednich rozmów.

Zwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą 536 wystawców biorących udział w wystawie. W tym roku prezentowano maszyny, o których dwa lata temu mało kto jeszcze mówił i których do tej pory nikt nie miał okazji zobaczyć. W efekcie była to chyba rekordowa edycja Agro Show pod względem prezentowanych nowości.

Maszynowe premiery

Odwiedzających wystawę i spragnionych nowinek technicznych w rolnictwie przyciągały nie tylko ogromne maszyny, ciągniki czy kombajny o ogromnej wydajności, ale także jedne z pierwszych w sektorze rolniczym maszyny autonomiczne. Także rozbudowana oferta maszyn do mechanicznego usuwania chwastów z pól, świadczy o umacniającym się trendzie rolnictwa opartego na naturalnych metodach uprawy.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby tegoroczna wystawa łączyła zarówno zwiedzających, jak i wystawców. Potwierdzeniem tego jest ogromne zainteresowanie pokazami polowymi, które stały się już znakiem firmowym Agro Show.

Jak i w latach ubiegłych, tak i w tym roku pokazy maszyn na żywo były chyba najbardziej oczekiwanym i efektownym elementem wystawy. Wzięły w nim udział maszyny produkcji firm Agro-Masz, Bednar FMT, Joskin Polska, Kuhn, Krukowiak oraz Manitou. Prezentację sprzętu można było zobaczyć na żywo z trybun jak i na telebimie. Maszyny pracowały na polu pokazowym odzwierciedlającym pola uprawne - zarówno nieuprawione, jak i obsiane kukurydzą.

Agro Show to ludzie

Podsumowując tegoroczną wystawę w Bednarach trzeba powiedzieć, że Agro Show to przede wszystkim miejsce spotkań. Wzajemne powitania i pozdrowienia słychać było zarówno na głównym pasie lotniska, jak i na stoiskach samych wystawców, którym - jak podkreślali - także brakowało takiego kontaktu z rolnikami.

Trwająca już ponad 20 lat magia wystawy Agro Show okazała się silniejsza niż mogliśmy przypuszczać po pandemicznych miesiącach. Jako redakcja Farmera sami mogliśmy się o tym przekonać, gdy odwiedzaliście tłumnie nasze targowe stoisko. Dziękujemy za waszą obecność i wszelkie uwagi. Miło było was zobaczyć.

 

 

×