Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Puda: 4,5 mld zł przekażemy rolnikom na magazyny do przechowywania płodów rolnych

Autor:

Dodano:

4,5 mld zł przekażemy rolnikom na magazyny, w których będą mogli przechowywać produkty, po to, by później je sprzedać po lepszych cenach - mówił w sobotę na konwencji PiS minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

Minister zapowiedział, że w ramach nowego programu dla rolnictwa, powstaną nowe magazyny, w których rolnicy będą mogli przechowywać zebrane płody rolne, by np. później mogli je sprzedać po bardziej opłacalnych cenach. Wskazał, że na nowe centra magazynowo - logistyczne, przekazanych zostanie 4,5 mld zł.

Przypomniał, że w latach 90-tych polskie przetwórstwo spożywcze zostało znacznie ograniczone albo zlikwidowane. Obecnie - tak mówił - większość firm z tej branży oparta jest o kapitał zagraniczny. "Tym polskim przedsiębiorstwom, które jeszcze utrzymały się na rynku chcemy i będziemy pomagać tym rodzajem wsparcia" - powiedział Puda.

Dodał również, że chciałby by rolnicy, którzy przechowują produkty w magazynach mogli je sprzedać "na zewnątrz". "Po raz pierwszy w historii będziemy mieli rolniczy agroport, czyli port, który będzie podlegał pod spółkę MRiRW" - wskazał. Wyjaśnił, że dzięki własnemu polskiemu operatorowi nie trzeba będzie korzystać z usług innych pośredników.

×