Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Pandemia na luzie

Autor:

Dodano:

Rośnie liczba zakażonych i hospitalizowanych. Polacy nie boją się czwartej fali i uważają, że jesteśmy do niej dobrze przygotowani - podaje w czwartek "Rzeczpospolita", publikując wyniki sondażu w tej sprawie.

- Choć z tygodnia na tydzień można zauważyć spore wzrosty zachorowań i zgonów, Polacy do czwartej fali koronawirusa podchodzą spokojnie. Jak wynika z sondażu IBRiS opracowanego na zlecenie "Rzeczpospolitej", blisko połowa ankietowanych uważa, że Polska jest przygotowana do walki z pandemią. Aż 34,1 proc. respondentów uznało, że raczej zgadza się z tym twierdzeniem. To jest najwyższy odsetek odpowiedzi w tym badaniu - czytamy.

- Kolejne 15,3 proc. odpowiedziało, że "raczej zgadza się" z tym twierdzeniem. Sceptycznych wobec gotowości Polski do walki z pandemia jest mniej - 38,3 proc. ankietowanych, w tym "zdecydowanie" krytycznych jest 17,9 proc. - donosi gazeta.

- To typowe myślenie życzeniowe pokazujące, że obecnie dla Polaków mniej liczą się fakty, a bardziej oczekiwania - komentuje wyniki sondażu cytowany przez dziennik psycholog społeczny prof. Zbigniew Nęcki. Jego zdaniem "ludzie już się przyzwyczaili do życia w pandemii i dlatego mniej się tym emocjonują".

×