Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Pracownicy ARiMR i KRUS będą protestować pod resortem rolnictwa

Autor:

Dodano:

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” Pracowników ARiMR oraz OZ NSZZ “Solidarność” przy KRUS, organizuje 4 listopada o godzinie 11:00 pikietę pod Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Powód? Brak realizacji postulatów płacowych w obu instytucjach.

Do udziału w zgromadzeniu organizacje - m.in. poprzez FB - zapraszają wszystkich pracowników obu instytucji.

Jak wyjaśniono w zapowiedzi wydarzenia w mediach społecznościowych - pikieta jest organizowana ze względu na brak realizacji postulatów płacowych w obu instytucjach.

- Dotychczasowe działania rządu w sprawie zwiększenia budżetu nie zapewniają podniesienia rażąco niskich wynagrodzeń w ARiMR i w KRUS. W obu tych instytucjach duża część pracowników z wieloletnim stażem pracy zarabia w okolicach minimalnej krajowej - podkreślono.

Celem pikiety jest więc zwrócenie uwagi na problem niskich wynagrodzeń w ARiMR i KRUS oraz niewystarczającą ilość środków przekazywanych z budżetu przez MRiRW na funkcjonowanie obu instytucji.

W wywiadzie opublikowanym we wtorkowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie" Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapowiedział, że ARiMR oraz KRUS zostaną dofinansowane już w przyszłym roku. Czy to uspokoi nastroje pracowników obu instytucji?

 

×