Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 20 i 21 października

Autor:

Dodano:

Polska jest pod wpływem wspomnianego niżu. Wieczorem nad Pomorze Zachodnie dotrze chłodny front atmosferyczny. Z południowego zachodu napływa bardzo ciepłe powietrze polarne morskie.

W środę w południowej połowie kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane, lokalnie duże, na południowym wschodzie gdzieniegdzie możliwe słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. na wschodzie do 18 st., 19 st. w centrum i 22 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, nad morzem dość silny i silny do 45 km/h, południowo-zachodni. Na przeważającym obszarze kraju porywy wiatru do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, na Pogórzu Karpackim do 80 km/h, a w górach do 100 km/h.

W nocy na zachodzie, północy i w centrum kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 9 do 14 st., w rejonach podgórskich Karpat około 7 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w rejonach podgórskich Karpat okresami silny do 50 km/h, południowo-zachodni i południowy. Na przeważającym obszarze kraju porywy wiatru do 55 km/h, nad morzem oraz na Przedgórzu Sudeckim porywy do 65 km/h, na Pogórzu Karpackim do 85 km/h, a w górach do 110 km/h.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, okresami przelotne opady deszczu. Na północy kraju możliwe burze, lokalnie z gradem. Na północy kraju wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna od 14 do 17 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, lokalnie silny do 40 km/h, nad morzem silny i bardzo silny do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Na przeważającym obszarze kraju porywy do 90 km/h, nad morzem do 100 km/h, a w górach porywy do 130 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie początkowo duże, później małe i umiarkowane. Rano możliwe słabe, zanikające opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr umiarkowany, chwilami dość silny i w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni. 

×