Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Drewniana listwa przeszyła na wylot kobietę

Autor:

Dodano:

22-letnia kobieta ucierpiała w wypadku, do którego doszło w tartaku pod Sulęcinem, w woj. lubuskim.

Drastyczny wypadek wydarzył się dziś około południa w zakładzie przetwórstwa drewna w Słońsku, w województwie lubuskim. Ciało młodej kobiety przebiła drewniana listwa wyrzucona z dużą siłą z pracującej maszyny.

Jak ustalili policjanci z komendy powiatowej w Sulęcinie, poszkodowana to 22-letnia pracownica tartaku. Przeszyła ja na wylot podłużna, ostro zakończona zrzyna, która z duża siłą wyskoczyła z maszyny zwanej wielopiłą, do cięcia desek.

- Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i skróceniu listwy z obydwu stron ciała celem umożliwienia właściwego udzielenia pomocy medycznej i transportu - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie.

Kobieta była przytomna mimo wypadku. Przy tartaku wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowaną do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Według lekarzy, obrażenia nie zagrażały życiu rannej 22-latki.

W akcji brały udział trzy zastępy strażaków z KP PSP w Sulęcinie oraz jeden zastęp ochotników z OSP Słońsk. Miejsce wypadku wizytował także państwowy inspektor pracy. Policja wyjaśnia okoliczności i przyczyny zdarzenia.

×