Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 29 i 30 października

Autor:

Dodano:

Jak informuje IMGW, nad Europą wschodnią, częściowo centralną i południową dominować będzie wyż z centrum nad Ukrainą. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu niżu z głównymi ośrodkami w rejonie Islandii i północnej Skandynawii, którym towarzyszyć będą układy frontów atmosferycznych. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Ukrainy. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Prognozuje się niewielki spadek ciśnienia.

W piątek będzie bezchmurnie lub zachmurzenie będzie małe. Rano, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 13 do 17 st. C, chłodniej miejscami nad morzem około 12 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, lokalnie dość silny i porywisty, na Podkarpaciu i Przedgórzu Sudeckim porywy do 60 km/h, a w Kotlinie Kłodzkiej do 70 km/h. Wiatr z kierunku południowego i południowo-wschodniego.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 2 do 6 st. C, nad morzem lokalnie około 8 st. C. Chłodniej miejscami na obszarach podgórskich i górskich, tam od -1 do 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w Sudetach miejscami dość silny i porywisty, w Kotlinie Kłodzkiej porywy do 75 km/h, południowy i południowo-wschodni.

W sobotę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie na północnym zachodzie umiarkowane, miejscami duże. Temperatura maksymalna od 13 do 17 st. C, chłodniej miejscami nad morzem około 12 st. C. Wiatr przeważnie umiarkowany, na południu kraju okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, a w Kotlinie Kłodzkiej do 70 km/h, południowy i południowo-wschodni.

W piątek w Warszawie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna około 5 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W sobotę bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

×