Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Płonęło gospodarstwo, w akcji 18 zastepów strażaków

Autor:

Dodano:

18 zastępów strażaków przez całą noc walczyło z pożarem w pewnym gospodarstwie w miejscowości Grzędzin na Opolszczyźnie.

Z wielkim pożarem w gospodarstwie, strażacy musieli zmagać się przed kilkoma dniami we wsi Grzędzin, w gminie Polska Cerekiew, w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. Ogień pojawił się tam około godz. 21 w miniony wtorek. Straty są znaczne.

Jak donosi lokalny portal kk24.pl, w akcji gaśniczej w kulminacyjnym momencie uczestniczyło aż 18 zastępów straży pożarnej z całego powiatu. W ogniu stanął budynek gospodarczy, w którym znajdował się warsztat i garaż.

W chwili przybycia pierwszych wozów gaśniczych, pożar był już mocno rozwinięty. Dzięki wysiłkom strażaków udało się jednak obronić przed ogniem budynek mieszkalny i sąsiednie zabudowania. Strażakom i właścicielom udało się też w porę wyprowadzić konie z sąsiedniej obory.

Budynek gospodarczy spłonął jednak niemal doszczętnie wraz z zawartością. Ogień strawił m.in. samochody, ciągnik, quady oraz sprzęt rolniczy.Straty wstępnie oszacowano na 800 tysięcy złotych.

Działania strażaków trwały do rana następnego dnia. Wstępne ustalenia policji wskazują,że przyczyną pożaru mogło być podpalenie.

 

×