Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Kowalczyk: Polscy rolnicy nie powinni obawiać się o środki unijne

Autor:

Dodano:

- Kary nałożone na Polskę za działalność kopalni Turów oraz Izby Dyscyplinarnej SN nie mają i nie będą miały wpływu na los polskiej wsi. Rolnicy nie powinni się obawiać o kwestie finansowe - mówi w wywiadzie  wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.

W wywiadzie dla "Super Expressu" Henryk Kowalczyk zapewnia, że nie chce dzielić rolników na tych, którzy należą do AGROunii i tych, którzy do niej nie należą. - Nie możemy jednej grupy traktować lepiej, a innej gorzej. Chcę, żeby mocno wybrzmiało to, że zależy mi na losie wszystkich rolników - dodaje minister rolnictwa.

Wyraża nadzieję, że działaczom AGROunii zależy na polskim rolnictwie. - Zapraszam przedstawicieli AGROunii do otwartych, szczerych rozmów na temat polskiego rolnictwa. Rozmawiałem z panem Kołodziejczakiem i jesteśmy umówieni na rozmowę - mówi Kowalczyk.

W kontekście kar finansowych nałożonych na Polskę za działalność kopalni Turów oraz Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, Kowalczyk podkreśla, że "rolnicy nie powinni się obawiać o kwestie finansowe". - Wspomniane kary nie mają i nie będą miały wpływu na los polskiej wsi - dodaje.

×