Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 8 i 9 listopada

Autor:

Dodano:

Polska jest pod wpływem niżu z ośrodkiem w rejonie Zatoki Fińskiej, który przemieszcza się na wschód. W północnej połowie Polski, zaznacza się strefa frontu chłodnego nasuwająca się znad Bałtyku. Z północnego zachodu i północy napływa coraz chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północy wieczorem możliwe rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, głównie w północnej połowie, a wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 6 do 10 st.; w rejonach podgórskich około 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni, nad morzem północny. Wysoko w Sudetach i Karpatach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy na północy kraju na ogół pogodnie. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże ze stopniowo postępującymi od północy większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. W południowej połowie kraju i na zachodzie miejscami przelotne opady deszczu, w obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. W obszarach rozpogodzeń silne zamglenia i lokalnie mgły (także marznące) ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -4 st. na północnym wschodzie, około 0 st. w centrum, do 5 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na południu zachodni, na pozostałym obszarze zmienny z przewagą północnego.

We wtorek w północno-wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na południowym zachodzie stopniowe rozpogodzenia. Na południu miejscami słabe opady deszczu, a w górach śniegu. Rano miejscami silne zamglenia, a lokalnie na północnym wschodzie zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 2 st. na północnym wschodzie, około 6 st. w centrum, do 10 st. na zachodzie i północnym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem także umiarkowany, z kierunków południowych, w południowo-wschodniej połowie kraju zmienny, z przewagą północnego.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna około 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni, pod wieczór słabnący i skręcający na północny. W nocy zachmurzenie początkowo duże, później większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura minimalna około 0 st. Wiatr słaby, z kierunków północnych.

We wtorek w stolicy zachmurzenie przeważnie małe. Temperatura maksymalna około 6 st. Wiatr słaby, na ogół południowo-wschodni.

×