Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Cyfrowe dane rolnicze - gdzie je gromadzić i jak przetwarzać?

Autor:

Dodano:

W dzisiejszym rolnictwie wykorzystującym nowoczesny sprzęt gromadzone są coraz większe ilości cyfrowych danych. Kluczowe staje się ich gromadzenie i przetwarzanie tak, aby można było zrobić z nich użytek. W jaki sposób to można realizować?

Cyfrowe dane pochodzą z ciągników, kombajnów, maszyn współpracujących, stacji pogodowych, obserwacji satelitarnych pól, badań gleby, dronów itp. A lista tych urządzeń stale się powiększa. 

Niezbędne zatem staje się dzisiaj miejsce ich gromadzenia, przechowywania i przetwarzania. Najlepiej jeśli jest to platforma, która będzie jak najbardziej uniwersalna - będzie można na niej zapisać informacje z różnych urządzeń pochodzących od różnych dostawców i co najważniejsze - przełożyć je na konkretne działania.

Ważne są też możliwości łączenia się biura gospodarstwa z maszynami czy też operatorami pracujących maszyn, co ułatwia m.in. przekazywanie konkretnych zadań, czy monitorowanie ich wykonania i parametrów pracy sprzętu.

O takich rozwiązaniach powiedział Karol Zgierski z John Deere Polska podczas konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie 2021.

×