Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Niemcy postawili płot na plaży w Świnoujściu. Bronią się przed ASF

Autor:

Dodano:

Dużą konsternacje ogólnopolskich mediów wywołała budowa płotu na granicy polsko-niemieckiej. Ogrodzenie pojawiło się także na plaży w nadmorskim kurorcie.

Jak się okazuje, Niemcy w Świnoujściu postawili kolejny odcinek płotu, który na granicy z Polską ma powstrzymać rozprzestrzenianie się ASF. Metalowe ogrodzenie ma uniemożliwić migrację dzików na Zachód – donosi Fakt.

Siatka ciągnąć się ma odcinku 10 km i rozdzielać Świnoujście od Ahlbeck po niemieckiej stronie wyspy Uznam. Niemiecka gmina Ostseebad Heringsdorf uspokoiła od razu, że ogrodzenie to nie ma związku z kryzysem migracyjnym na naszej wschodniej granicy i nie oznacza zamknięcia granicy dla tranzytu ludzi i towarów. Swobodne przemieszczanie się turystów i mieszkańców wyspy umożliwią z kolei zainstalowane w płocie furtki.

Zbudowane na Uznam ogrodzenie to kolejny etap inwestycji, która ma uchronić Niemcy przed ASF. Na budowę płotów na wschodniej granicy Niemcy od września wydatkowali blisko 6 mln euro. Całe ogrodzenie mierzy już łącznie prawie 100 km i ciągnie się między wyspą Uznam a południową częścią Zalewu Szczecińskiego.

×