Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Pijany traktorzysta w rowie

Autor:

Dodano:

Kierował ciągnikiem, mając 3 promile. Przejażdżkę zakończył w rowie.

Policjanci z łomżyńskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie i spowodował kolizję.

Zdarzenie miało miejsce w Śniadowie, w powiecie łomżyńskim, w województwie podlaskim. Jak ustalili policjanci, 44-latek kierujący ciągnikiem z przyczepą nie zachował ostrożności podczas wymijania i wjechał do rowu. Ciągnik wywrócił się, ale kierowca wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.

Kontrola wykazała, że mężczyzna nie tylko kierował pod wpływem alkoholu, lecz także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Uprawnienia stracił również za jazdę po pijanemu. Ponadto ciągnik nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz aktualnych badań technicznych.

"Mieszkaniec gminy Śniadowo usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, pomimo orzeczonego zakazu oraz odpowie za popełnione wykroczenia. Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Łomży.

×