Wydruk strony Farmer.pl - portal nowoczesnego rolnika

Prognoza pogody na 17 i 18 listopada

Autor:

Dodano:

Nad Polskę nasuwa się stopniowo zatoka głębokiego niżu znad Oceanu Arktycznego, jedynie krańce wschodnie i południowe są jeszcze w obszarze podwyższonego ciśnienia. Po południu nad zachodnie województwa dotrze front chłodny i będzie przemieszczał się w głąb kraju. Napłynie za nim chłodne powietrze polarne morskie.

W środę na południu i południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, w pozostałej części kraju zachmurzenie duże. Na zachodzie i północnym zachodzie miejscami słaby deszcz lub mżawka. Temperatura maksymalna od 5 st. na Suwalszczyźnie do 9 st. na południu i południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-zachodni i południowy. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na wschodzie i południu kraju. Miejscami, głównie na północy kraju, przelotne opady deszczu. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -1 st. na południowym wschodzie do 6 st. na północnym zachodzie i nad morzem, rejonach podgórskich Karpat spadki temperatury do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 70 km/h.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 5 do 9 st., na Pomorzu Zachodnim do 10 st. Wiatr umiarkowany, na północy okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, nad morzem do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W górach porywy wiatru do 70 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w drugiej połowie nocy porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, zachodni i południowo-zachodni. 

×